شنبه, 18 مرداد 1399
شناسه خبر:655
جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین:

  • انداز قلم

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در گفت و گو با خبر نگار اقبال نیوز  از اجرای نمایش بازسازی واقعه بزرگ تاریخی غدیرخم در شهر محمود آباد نمونه خبر داد.

اجتماعیامیرعلی حسینیانی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در گفت و گو با خبرنگار بسیج اظهار داشت: بازسازی واقعه بزرگ تاریخی غدیر به همت این ناحیه و ادارات، نهادها و سازمانهای فرهنگی شهرستان و شورای اسلامی و شهرداری محمود آباد نمونه روز دو شنبه 29 شهریور ماه ساعت 16:30 در  بلوار دکتر حساب، انتهای خیابان 30 متری شهرداری محمود آباد نمونه برگزار خواهد شد.
حسینیانی هدف از بازسازی این واقعه بزرگ را رساندن پیام غدیر به آینده گان دانست وتصریح کرد: ما باید بتوانیم با چنین برنامه‌هایی پیام غدیر را نیز به مانند عاشورا به تمام شیعیان و مسلمان جهان برسانیم.
وی خاطر نشان کرد: روز غدیر، یکی از بزرگترین رویداد تاریخی اسلام است و حلقه اتصال بین نبوت و امامت است و همانطوری که این واقعه را انتقال دادند ماهم باید این واقعه را به نحو احسن مثل اجرای نمایش به نسل جدید معرفی کنیم.
حسینیانی یادآور شد: واقعه غدیر سند حقانیت شیعه و برگرفته از کلام وحی است و قرآن کریم براهمیت این روز بسیار تاکید کرده است.
ولایت فقیه امروز ادامه دهنده ولایت غدیر خم است
این مسئول عنوان کرد: شناخت درست و درک واقعه بزرگ غدیر نقش مهمی در شناخت اسلام راستین و سیره نبوی و علوی دارد، غدیر روز عهد و پیمان با ولایت و یادآور حلقه وصل دو اصل مهم نبوت و امامت، روز رسوایی دشمن و آزمون بزرگ ولایت مداری است.
جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین با اشاره به لزوم درک پیام غدیر گفت: درس غدیر این است که اگر امامت‌ها و غدیرها را پاس بداریم مشکلات در جامعه اسلامی رخ نمی‌دهد؛ حکومت ولایی، قلعه استواری است که می‌تواند چاره دردهای بشر باشد.
وی در خاتمه تأکید کرد: بدون ولایت، جامعه اسلامی به بیراهه می‌رود، ولایت فقیه امروز ادامه دهنده ولایت غدیر خم است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد