شنبه, 18 مرداد 1399
شناسه خبر:702
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین:

  • انداز قلم

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین گفت: قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است

اجتماعیبه گزارش اقبال نیوز، حجت الاسلام حسین عدالتی شربیانی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در در جمع بسیجیان شهر اقبالیه اظهار داشت: نهاد مقدس بسیج را مي توان يكي از نهادهاي حافظ منافع و هويت ملي و ديني و ارزش‌هاي انقلاب دانست كه داراي كاركرد بازدارندگي نسبت به تهديداتي است كه فرا روي اهداف نظام اسلامي وجود دارد به خاطر همين توانمندي هاي ارزشمند بسيج است.
وی خاطر نشان کرد: در ابعاد گوناگون بسيج و تفكر بسيجي مثل خورشيد مي درخشد و عملكرد آن روح طراوت و سرزنده و اميد را در جامعه اسلامي خودمان بوجود مي آورد.
این مسئول به ویژگی ها و شرایط بسیجیان اشاره کرد و اذعان داشت: تقوای الهی و خودسازی،  شناخت معارف دینی و بصیرت و آگاهی از جمله شرایطی است که یک بسیجی باید داشته باشد.
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در ادامه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر شاره کرد و گفت:  قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است و حضرت با وجود بصیرت و آگاهی به اینکه نتیجه رویارویی با لشکر یزید شهادت خواهد بود، با قیامشان دین اسلام را احیا و امر به معرف ونهی از منکر را به طور عملی معنا کردند.
وی با اشاره به دو نگرش مسلمانان؛ نگرش نخست ان ها را نگاه به مکتب سرخ عاشورایی و درس ایثار و شهادت دانست که احیا دین و ایمان به هدف از نتایج این نگاه است، چنانچه امروز مقاومت ها در یمن، سوریه و عراق در مقابل داعش وآل سعود نشات گرفته از همین مکتب سرخ عاشورایی است.
عدالتی شربیانی اظهار داشت: متأسفانه اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به خوبي درک نشده است. به طوریکه بسياري از مصاديق معروف و يا منکر هنوز در جامعه ما برای بعضی از افراد شناخته نشده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد