چهارشنبه, 15 مرداد 1399
شناسه خبر:803
برگزار شد

  • انداز قلم

به گزارش پایگاه خبری اقبال نیوز؛ هشتمین مجمع بسیج شهر قزوین با هدف بررسی طرح‌های پیشنهادی کارگروه‌های تخصصی مجمع بسیج شهرستان قزوین برگزار شد.

اجتماعی


در ابتدای این مراسم حجت السلام والمسلمین قابل از اهمیت و کار بسیج برای حضار و مسئولین شرکت کننده در مراسم بیان کرد: جامعه شبیه یک پیکر است اگر در مقابل حوادث و کجی ها و ناراحتی ها آثاری از خود بروز داد معلوم می شود این جامعه حیات دارد.

وی ادامه داد: فقر، مریضی، حالت های بد روحی در بعضی از جوامع جلوه می کند اگر کسانی که در آن جامعه  نسبت به معضل عکس العمل نشان می دهند معلوم می شود هنوز آن حس انسان دوستی و ارزش دوستی در آن جامعه زنده است.

قابل با بیان این که جامعه زمانی یک جامعه کامل و از نوع دوستی است که همه در آن احساس مسئولیت کنند اذعان کرد: هنگام برف و کولاک یک عده وارد صحنه می شوند این ها حس انسان دوستی دارند و نمی خواهند همنوعانشان یخ بزنند و در سرما بمانند در این نوع جوامع هنوز انسانیت زنده است و حس دوستی جریان دارد.

وی با اشاره به این که اگر می خواهیم یک جامعه بیدار را بشناسیم باید به شاخصه های آن نگاه کنیم بیان کرد:  اولین شاخصه حفظ تکلیف است اگر در درون خود نسبت به جامعه احساس درد و وظیفه می کنید.حرکت دوم باید برود باورها و دردها را شناسایی کند و معضل ها را ریشه یابی کند بعد از شناخت باید ارزش ها و غیر ارزش ها را تفکیک کند و برای بالا بردن ارزش ها تلاش خود را به کار بگیرید و ارزش ها را به ما بقی جامعه نیز آموزش دهد.

این مسئول اظهار کرد: ما دشمن داریم، دشمنی که در هیچ لحظه ای از ضربه زدن به ما راحت نمی نشیند و نقشه می کشد. ما باید دشمن را بشناسیم و خود را در برابر آن قوی کنیم و ارزش هایی که او می خواهد از بین ببرد را بزرگ کنیم.

وی ادامه داد: اولین کار یک بسیجی پرداخت به خود است. یک بسیجی اول باید خودش عامل خوبی ها باشد. عزیزان بسیجی اول تکلیف را بشناسید بعد خوبی ها و بدی ها را از هم تفکیک کنید و خوبی ها را برجسته کنید.

وی در ادامه افزود: خودتان عامل ارزش ها و خوبی ها باشید و از آن دفاع کنید بعد از طی کردن این مسیر یک جامعه منتظر حضور وجود مقدس امام زمان (عج) خواهید داشت.

در ادامه دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجمع بسیج شهرستان قزوین توضیحاتی درباره طرح سال گذشته که حال به بهره برداری رسیده است اشاره کرد.

دان اصفهانی دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجمع بسیج شهرستان قزوین از تمامی مسئولینی که در طرح های مختلف پشتیبان بوده اند تا این طرح ها به سر انجام برسد تشکر کرد و گفت: سال گذشته در طرحی توانستیم در بخش کارآفرینی برای جامعه بانوان پیشرفت قابل مشاهده ای را داشته باشیم.

وی افزود: در این راه کارگروه اقتصادی مجمع بسیج شهرستان متولی آن بود و بسیج سازندگی نیز به عنوان دبیر آن را به سرانجام رساند.

دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجمع بسیج شهرستان قزوین  بیان داشت: از طرح کارآفرینی برای زنان را می توان یک طرح ارزشمند دانست.

خوش عقیده دبیر کار گروه فرهنگی ، سیاسی مجمع بسیج شهرستان در ادامه این مراسم با ارائه گزارشاتی از کارهای اجرایی سال های گذشته و طرح های قابل اجرای سال ۹۷ جلسه را ادامه داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش مهمترین نهاد تعلیم و تربیت در ایران است. امروز مدرسه به عنوان یکی از ارکان مهمی که از دانش آموزان و فرزندان ما ساعات مهمی از شبانه روز را در آن سپری می کنند باید فضای مناسب و دور از آلودگی را در بر داشته باشند.

خوش عقیده ادامه داد: کارگاه های آموزشی برای جلوگیری از اعتیاد برای دانش آموزان و معلمان و هم برای والدین برگزار کردیم و برای سال های بعد برنامه های مختلفی را پیش رو داریم که با سازمان ها و ادارات مختلف نامه نگاری های لازم را انجام دادیم.

دبیر کار گروه فرهنگی ، سیاسی مجمع بسیج شهرستان قزوین بیان کرد: رسالت ما این است که از این بلای خانمان سوز اعتیاد جلوگیری کنیم و بتوانیم آن را ریشه کن کنیم .

وی افزود: کارشناسان و پرشکان این موضوع اذعان دارند بیشترین آسیب را مواد مخدر تا قبل از ۱۸ سال به جوانان خواهد زد. اگر ما بتوانیم تا پایان دوره متوسطه دانش آموز را از دست مواد مخدر پاک نگه داریم در سالهای آینده می توانیم آمار مبتلایان مواد مخدر را کاهش دهیم.

فاطمیان در ادامه گفت: همه باید با هم کمک کنیم تا مطالبات رهبری عملی شود.

وی ادامه داد: باید هماهنگ باشیم و مردم یک دل باشند تا به مقصد واقعی برسیم. ظرفیت های بسیار زیادی در زمینه های مختلفی وجود دارد و باید از آن استفاده کنیم.

فاطمیان افزود: ما همه مسئولیم. دیروز در جبهه ها بودیم و امروز هم باید در این جبهه های فرهنگی سرمایه گذاری کنیم.

دبیر کارگروه فرهنگی ، سیاسی مجمع بسیج شهرستان ؛ بابیان این که بعضی از مسائل اولویت دارد و باید در اسرع وقت به آن ها رسیدگی کرد اذعان کرد: باید جوان ها را جوان های خود بدانیم و تمامی تلاش خود را در زمینه های مختلف به کار ببریم تا زمینه های پیشرفت جوانان خود را فراهم سازیم و باید به نحو احسنت کارهای محوله به خود را انجام دهیم چون در جهان آخرت پاسخگو خواهیم بود که چگونه از مسئولیت های خود استفاده کرده ایم.

در پایان این مراسم دبیرکارگروه اجتماعی مجمع بسیج شهرستان گفت:امروز حاشیه نشینی به عنوان یک معضل اجتماعی محسوب می شود. این موضوع به خاطر امنیت و امکانات همین عزیزان است که مورد اهمیت قرار گرفته است.

وی ادامه داد:امروز عدم امنیت و سایر موارد به حاشیه نشینی ها آسیب خواهد زد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد