پنج شنبه, 30 خرداد 1398
شناسه خبر:789
امام جمعه شهر اقبالیه،

  • انداز قلم

به گزارش خبرنگار اقبال نیوز ، حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه اقبالیه تصریح کرد : روز پنجشنبه گذشته (۱۱ آذر ) روزی بود که پیامبر (ص) به دستور پروردگار از مکه به سمت مدینه هجرت کردند .

سیاسی

لازم به توضیح است که  مشرکین و بت پرستان هر آنچه از دستشان بر می آمد برای فشار آوردن به پیامبر انجام دادند از جمله سه سال محاصره اقتصادی شعب ابیطالب بود سپس بعد از مدت کوتاهی پیامبر گرامی بهترین یاران خود من جمله عموی بزرگوارشان جناب ابوطالب و همسر گرامیشان حضرت خدیجه (س) را از دست دادند(از دنیا رفتند) . حال مشرکین تصمیم خطرناکی گرفتند و آن به قتل رساندن پیامبر گرامی بود . در دارالندوه (مشورت خانه قریش) جلسه ای گذاشتند و پس از مشورت کردن با همدیگر ۴۰ نفر از ۴۰ قبیله حتی از قریش یعنی ابی لهب تصمیم به قطعه قطعه کردن پیامبر گرفتند. خداوند توسط جبرئیل طبق ( آیه۳۰ سوره انفال) به پیامبر وحی نمود و خبر از توطئه کفار بت پرست حجاز داد و گفت این مشرکین با مکر و نیرنگ در مورد تو (پیامبر گرامی) نظر میدادند و میخواستند یکی از سه کار را انجام دهند .  یا تو را در بند بکشند یا به قتل برسانند و یا تبعیدت کنند . بعد قضیه خوابیدن حضرت امیرالمومنین در بستر پیامبر و ختم به خیر شدن این مکر اتفاق افتاد و بعد از چند روز هجرت پیامبر به سمت مدینه انجام شد و سرانجام پیامبر گرامی به همراه ۱۲ هزار نیرویی که در مدینه تدارک دیده بود به سمت مگه بازگشتند و آنجا را فتح کردند (سوره فتح).
فاطمیان تصریح کرد : انسان زنده زندگانی میخواهد اما دلبستگی و علاقه نه. اگر هم بخواهد به عنوان اسباب و  وسیله است نه هدف . امروز از ما و شما عمل میخواهند، امروز روز حساب نیست . فرداست که روز حساب است و وقت عمل نیست . پس زیرک ترین انسان ها کسی است که برای آخرت خود کار می کند و نادان ترین افراد کسی است که برای دنیا کار میکند . مرتبه اول در مسلمانی همین شهادت به خدا و پیامبر گرامی است . مرتبه دوم ایمان است که اعمال گواه وجود ایمان است . مرحله بعدی تقواست و مرحله آخر یقین است …
سید مرتضی فاطمیان به مناسبت تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ گفت : همان طوری که امام خمینی (ره) فرمودند : قانون در راس واقع شده است و همه افراد کشور باید خود را با آن تطبیق دهند و اگر قانون بر خلاف خودشان هم حکمی کرد باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند آن وقت است که کشور «کشور قانون» می شود .
این مقام مسئول در ادامه به تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران که به قانون داماتو یا ایلسا شناخته میشد اشاره کرد و گفت : آمریکا در برجام متعهد شده بود که از تصویب قوانین و مقرراتی که مانع اجرای موفق تعهدات و کاهش تحریم های موضوع برجام می شود خودداری کند. در حالی که تمدید قانون داماتو یا ایلسا دقیقا به همین معناست اکنون حتی دولت آمریکا هم واقف است که با تمدید این قانون عملا از برجام خارج خواهد شد . لذا امام خامنه ای (مدظله العالی) بر اساس ملاحظاتی که طی نامه ای ۹ بندی به رئیس جمهور داده بودند و حتی در این زمینه مجلس قانونی را تصویب کرده است که قانون اقدام متناسب و متقابل می باشد و نیز در این خصوص مصوباتی را شورای عالی امنیت ملی بررسی کرده بودند . این سه ساز و کاره چگونگی برخورد با این موضوع را مشخص می کند که در صورت نقض برجام باید عمل شود. اگر نقض صورت بگیرد جمهوری اسلامی ایران موظف است همکاری داوطلبانه خودش را متوقف کند و بایستی به سرعت برنامه هستی صلح آمیز خودش را توسعه بدهد و ظرف مدت چهار ماه باید برنامه خود را جهت تصویب برنامه توسعه فناوری هسته ای به شورای امنیت ملی ارائه دهد و بتواند در مدت دو سال ظرفیت غنی سازی کشور را به ۱۹۰ هزار سو افزایش دهد .
امام جمعه در آخر در رابطه با حقوق های نجومی گفت : چرا دولت در بازگرداندن حقوق های نجومی به بیت المال و برخورد با مدیران نجومی اقدامی نمی کند . مقام معظم رهبری و ملت عزیز ایران منتظر پاسخ به این سوال هستند تا موجب سلب اعتماد عمومی ملت از دولت نشود چرا که نظام ما یک نظام مردمی است .
نماز جمعه این هفته شهر اقبالیه به امامت حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه اقبالیه در محل مصلی این شهر اقامه شد.

منبع : شهرمینو

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد