پنج شنبه, 30 خرداد 1398
شناسه خبر:739
امام جمعه قزوین،

  • انداز قلم

امام‌جمعه قزوین گفت: پس از دست‌یابی به اهداف مهمی چون شکست شاه، آزادسازی عتبات عالیات و شکل‌گیری حشدالشعبی، اولویت اول جهان اسلام «آزادسازی قدس» است.

سیاسی

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، به حضور پرشور و میلیونی مردم ایران در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان اشاره و اظهار کرد: مردمِ با بصیرت ایران اسلامی علی‌رغم شیطنت‌ها و تبلیغات گسترده دشمن، در راهپیمایی 13 آبان حضوری پر شور داشتند.

وی تصریح کرد: میزبان این حرکت باشکوه، جوانان و نوجوانان بودند و آن‌ها با سردادن شعار «مرگ بر امریکا» نشان دادند که همانند نسل گذشته که در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش مؤثری را ایفاء کردند، پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده و با جدیت از آن حفاظت و حراست می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به تفاوت شعار «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل» اشاره کرد و بیان کرد: شعار مرگ بر امریکای ملت ایران علیه مردم امریکا نیست، بلکه متوجه یک درصدی است که بر 99 درصد امریکایی‌ها مسلط هستند، و ما آن‌ها را مستکبرین می‌نامیم.

امام‌جمعه قزوین افزود: اما شعار «مرگ بر اسرائیل» ملت ایران، هم شامل هیأت حاکمه این رژیم اشغال‌گر و هم شامل حال ملت آن می‌شود که با ظلم و ستم خانه‌های فلسطینی‌ها را غصب کرده و در سرزمین آن‌ها ساکن شده‌اند.

وی بیان کرد: قرآن به ما می‌گوید به دشمنانتان که از دست شما عصبانی هستند و این عصبانیت تا حدی است که از شدت آن دست‌ خود را گاز می‌گیرند، بگویید از عصبانیت بمیرید و دشمنی امروز امریکایی‌ها با ما و عصبانیت آن‌ها از دست ملت ایران مصداق این معناست.

آیت‌الله عابدینی با بیان این‌که هر چه تهدید دشمن وسعت می‌یابد، تزویر، نیرنگ و دروغ‌هایش بیشتر نمایان می‌شود و جنگ‌افروزی‌اش نیز بیشتر می‌شود، یادآور شد: جنایت‌های امروز امریکا در منطقه و در کشورهای یمن، افغانستان، فلسطین، سوریه و عراق گویای این مطلب است و یک مسلمان وقتی این‌ها را می‌بیند شعار «مرگ بر امریکایش» از عمق جان خواهد بود.

خطیب جمعه قزوین در فراز دیگری از سخنان خود به موضوع پیاده‌روی اربعین اشاره و خاطرنشان کرد: باید خودمان را برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن راهپیمایی اربعین آماده کنیم و تلاش کنیم هر سال این حضور و مشارکت گسترده‌تر، هوشمندانه‌تر و با نظم و انضباط بیشتری برگزار شود.

وی به اربعین سال 57 و حماسه حضور مردم اشاره کرد و افزود: مردم در اربعین سال 57 در تهران حماسه عظیمی را رقم زدند و در نهایت زمینه شکست رژیم شاه را فراهم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: همان راهپیمایی که زمینه شکست رژیم شاهنشاهی را فراهم کرد، زمینه آزادسازی عتبات عالیات و شهرهای مختلف عراق را نیز فراهم کرد و در نهایت به تشکیل حشدالشعبی در عراق و مشابه آن در سوریه منتهی شد.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: پس از آن‌که به این اهداف مهم دست یافتیم، هدف بعدی و بسیار مهم ما هدایت حماسه اربعین به سمت آزادسازی قدس است.

وی با اشاره به توان نظامی جمهوری اسلامی و اهمیت این قدرت و توان نظامی، تأکید کرد: امروز ملت‌های مسلمان هم از منظر بینش سیاسی و هم از منظر اتحاد و انسجام تحت رهبری ولی امر مسلمین، این آمادگی را پیدا کرده‌اند که به سمت آزادسازی قدس حرکت کنند.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: یقیناً قدس قبل از آن‌که آتش موشک‌های ما روشن شود، با حرکت مردمی آزاد خواهد شد و موشک‌های ما هم حامی و پشتیبان مردم خواهند بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: مقصد بعدی ما پس از آزادسازی قدس، آزادی مکه و مدینه از دست اشغال‌گران غاصب سعودی خواهد بود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد