پنج شنبه, 30 خرداد 1398
شناسه خبر:790
نماینده ولی فقه در استان و امام جمعه قزوین،

  • انداز قلم

امام‌جمعه قزوین گفت: رییس‌جمهور به‌جای این‌که از لغو سخنرانی‌ها ابراز شرمساری کند از امتیازات که شتاب زده در برجام به دشمنان داده شد، شرمسار باشد.

سیاسی


آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با اشاره به حادثه ریلی زائران امام رضا (ع)، اظهار کرد: هنوز دل‌های مسلمانان و مؤمنین از حادثه حله عراق مجروح بود که حادثه ریلی زائران تبریز به مشهد پیش آمد و ده‌ها نفر از زائران امام رضا (ع) مظلومانه جان باختند.
 وی با بیان این‌که این‌ها مسائلی است که تا حدودی قابل پیش‌گیری است، تصریح کرد: همه حوادث قابل پیش‌گیری نیست اما اگر خطای انسانی به وجود آورنده حادثه‌ای باشد، باید جواب گو باشیم و تلاش کنیم دیگر شاهد حوادث مشابه نباشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: خیلی وقت‌ها عزل و نصب‌های غیر کارشناسانه صورت می‌گیرد و مدیریت جامعه را دچار اختلال می‌کند و ممکن است در وقوع چنین حوادث ناگواری نقش داشته باشد.
امام‌جمعه قزوین به سوء مدیریت‌هایی که در ایام اربعین در مرز مهران صورت گرفت، اشاره و بیان کرد: قصه اربعین مربوط به امسال و سال گذشته نبوده است بلکه همه می‌دانستند که در این ایام چنین برنامه‌ای انجام خواهد شد و با توجه به این آگاهی و اطلاع باید توجه بیشتری به آن صورت می‌گرفت
وی تأکید کرد: توصیه ما به مسئولان این است که برای سال آینده برنامه‌ریزی‌های بهتری انجام دهند و از فرصت یک ساله‌ای که در اختیار دارند زمینه‌هایی را فراهم نمایند که زائران اربعین حسینی با عزت، احترام، رفاه و آسایش بتوانند از مرز عبور کنند و در مراسم اربعین شرکت نمایند.
آیت‌الله عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود به تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 58 اشاره و یادآور شد: باید در مقابل قانون رفتار صادقانه داشته باشیم و قانون را تابع خواسته‌های شخصی، حزبی و جناحی قرار ندهیم و آن را پای هوس‌های انسانی قربانی نکنیم، بلکه خودمان را با قانون منطبق کنیم.
خطیب جمعه قزوین با تأکید بر این‌که عمل به قانون باید سرلوحه کارها قرار گیرد، اضافه کرد: مخصوصاً مسئولان ما باید تعهد و صداقت را نشان دهند و از نفاق و دورویی فاصله گرفته و با صداقت و راستی و بر مبنای قانون عمل کنند چرا که عمل بر مبنای قانون عزت، اقتدار، رضایت مردم و پیشرفت اقتصادی را به همراه خواهد داشت.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به روز دانشجو، اظهار کرد: متأسفانه در خیلی از موارد با جوانان و دانشجویان با ادب، با دیانت و قانون‌مند مقابله می‌شود. مسئولان دانشگاه‌ها اگر از این دانشجویان حمایت نمی‌کنند لا اقل دست به تضعیف آن‌ها نزنند.
امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: گاهی اتفاق می‌افتد مسئولان دانشگاه‌ها هر چه خشم، سخت‌گیری، فشار و نامهربانی خود را متوجه دانشجویانی می‌کنند که به مملکتشان احترام می‌گذارند، در پی تحقق «ما می‌توانیم» هستند، در سرعت علم و دانش گام‌های جدی بر می‌دارند و از دانشجویانی که به دیگران وابسته‌اند، به فتنه‌گران خدمت می کنند و عوامل استکبار جهانی محسوب می‌شوند حمایت و پشتیبانی می‌کنند.     
وی بیان کرد: خواسته رهبر، ملت و جامعه ما این است که فضای دانشگاه‌ها به نفع مردم، افزایش سرعت پیشرفت علم، تغییر در جهت فضاسازی برای علم آموزی، رفع نیازهای جامعه و استکبار ستیزی تغییر کند.
آیت‌الله عابدینی با اشاره به لغو برخی از سخنرانی‌ها یادآور شد: مقام ارشد اجرایی کشور از لغو سخنرانی‌ها ابراز شرمساری می‌کند، در حالی‌که خوب بود نسبت به امتیازاتی که شتاب‌زده به دشمنان در مذاکرات برجام دادید و چیزی از آن‌ها نگرفتید، شرمسار باشید. برای حقوق‌های نجومی شرمسار باشید در حالی‌که مردم نیازمند شغلی هستند که حداقل درآمد را داشته باشند.
خطیب جمعه قزوین اذعان کرد: رهبری بارها تأکید کردند که تکلیف حقوق‌های نجومی مشخص شود و حقوق بگیران تنبیه و مجازات شوند اما شما برای این مسأله مهم اقدامی نکردید و برای این منظور باید شرمسار باشید. این‌که وعده صد روزه به هزار روزه رسیده و کاری انجام نشده و مردم همچنان از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند شرمسار باشید. رییس جمهور باید برای رکود اقتصادی که قرار بود برطرف شود، شرمسار باشد.
وی افزود: مسئولان باید برای قراردادهای نفتی که بیشتر در آن منافع قدرت‌های استکباری دیده شده و هم منافع کسانی که در این قراردادها سود می‌برند، شرمنده باشند. بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی که تنها راه برون رفت از رکود و تنها راه ایجاد اشتغال و سر و سامان دادن به اقتصاد ملی است، باعث شرمساری است.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: پشت کردن به ملت و دل بستن به دشمنان ملت که جز بدعهدی، دروغ، بی‌وفایی، ظلم و غارت از آن‌ها سراغ نداریم جای شرمساری دارد نه لغو سخنرانی‌ها.
امام‌جمعه قزوین بیان کرد: انتظار داریم مسئولان شرمساری خود را به‌جا ابراز کنند و برای چیزهایی که درد مردم است شرمسار باشند نه چیزهایی که برای مردم درد و مشکل ایجاد می‌کند و باعث اختلاف و ناراحتی می‌شود.
وی به تصویب تمدید تحریم‌ها توسط سنای امریکا هم اشاره و اظهار کرد: تیم مذاکره کننده بارها وعده دادند که تحریم‌ها تمام شد، فتح الفتوح صورت گرفت و همه مشکلات حل خواهد شد در حالی‌که پس از انجام این همه هزینه باز هم شاهد تحریم‌های ظالمانه هستیم.
آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: این رفتار امریکایی‌ها در وهله اول همان تیم مذاکره کننده را تحقیر کردند و تحقیر آن‌ها نیز هم به ملت و هم دولت ما بر می‌گردد؛ چرا باید کاری کنیم که موجب بی‌حرمتی و تحقیر دشمنانمان قرار بگیریم؟! قرآن به ما می‌فرماید: اگر شما ایمان داشته باشید، شما دست برتر هستید؛ هر کجا دستورات دینی و قرآنی را نادیده گرفتیم ضربه خوردیم و یکی از این قصه‌ها، قصه برجام بود و مسئولان باید عبرت بگیرند.
خطیب جمعه قزوین در پایان به شهادت امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و گفت: بلافاصله پس از شهادت امام حسن عسکری (ع) اما زمان (عج) به امامت رسیدند و ضمن تسلیت شهادت آن امام همام، امامت حجت‌بن‌الحسن (عج) را تبریک عرض می‌کنیم.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد