پنج شنبه, 30 خرداد 1398
شناسه خبر:794
امام جمعه شهر اقبالیه؛

  • انداز قلم

به گزارش خبرنگار اقبال نیوز ؛ نماز جمعه این هفته شهر اقبالیه به امامت حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه در محل مصلی این شهر اقامه شد خطیب نماز جمعه در ابتدا ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح علیه السلام گفت : همانطوری که امام خمینی (ره) فرمودند : برنامه حضرت عیسی مسیح علیه السلام اینست که نه تنها نباید ظلم کنید، بلکه به هیچ وجه نباید زیربار ظلم هم بروید .

سیاسی


ایشان افزود : مقام بزرگ مسیح اقتضا میکند که پیروان آن حضرت هم به ظلم و ظالم اعتراض کنند تا ظالم را از ظلمش باز دارند .امام جمعه اقبالیه با اشاره به  نهم دی ماه  روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت : لغزش خیلی ها در فتنه ۸۸  به خاطر کم بودن بصیرت بود ، وقتی میبینی که یک نفری میگوید انتخابات بهانه است ، اصل نظام نشانه است باید چه کار کنی ؟ تا می بینی یه عده ای اینجوری شعار میدهند . یعنی قصد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارند ، شما که جانت را حاضر شدی برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی بدهید باید در مقابل دشمن بایستید .
وی همچنین بیان داشت :  بصیرت این است که شما بدانید با چه کسی طرف هستید،  مردم خوشبختانه این بصیرت را دارند اما جای  تعجب است بعضی از نخبگان با تکیه بر توهماتی که دارند این بصیرت را ندارند .
وی افزود : بصیرت یعنی شناخت زمان، نیاز، اولویت،وشناخت دوست و دشمن  لذا از جمله چیزهایی که امروزلازم است بصیرت سیاسی است ،  وقتی بصیرت باشد انسان میتواند محیط پیرامون خود و محیط های دور و نزدیک را بشناسد و اگر بصیرت این چنینی نباشد انسان مجذوب چیزی میشود که واقعا جذابیتی ندارد .
فاطمیان اظهار داشت : یک عده مجذوب آمریکا هستند و این مجذوبیت ، مجذوبیت دروغین است وهیچ جاذبه ای ندارد . همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند : کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست بلکه در داخل کشور است . همه تلاش و همت کنند ان شا الله حل خواهد شد . ملت ایران و مسئولین کشور، کارهای بزرگ تری را در طول این سالها انجام داده اند و مسئله تولید را هم می توانند حل کنند .امام جمعه اقبالیه در رابطه با چگونگی ظهور و بروز فتنه ۸۸ و نقش رهبر انقلاب در مهار آن گفت : جمهوری اسلامی و ملت عزیز ایران در سال ۸۸ با فتنه آمریکایی صهیونیستی مواجه شدند . لکن مدیریت و رهبری حکیمانه رهبر انقلاب توانست ، فتنه ای که هدفش قرار دادن مردم در برابر نظام اسلامی بود را با بصیرت وخلق حماسه ۹ دی خاموش کند .
خطیب جمعه اقبالیه در خطبه اول با اشاره به سندی ازحضرت علی (علیه السلام) در خطبه ای که معروف به خطبه همام است مشخصات افراد مومن را برشمرد و یاد آور شد که  بدن اهل تقوا نحیف و لاغر است وحاجات این انسان ها بسیار خفیف است و این افراد عفت نفس دارند و دنیای زودگذر را با سختی و خوشی آن تحمل میکنند و برای آخرت خود که راحتی همیشگی دارند تلاش می کنند و از آنجایی که دنیا بهترین محل برای تجارت بندگان خدا با اعمال نیکو برای آخرت است سود بالایی از این دنیا برای آخرت خود میبرند .

منبع: شهر مینو

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد