شنبه, 18 مرداد 1399
شناسه خبر:595
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

  • انداز قلم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اقبال نیوز ، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار  با حضور خادمان امام رضا (ع) و کلیه فعالین رسانه‌ای استان قزوین و برخی از مسئولین استانی در سالن فرهنگسرای بانو برگزار شد.

سیاسی

 

حجت الاسلام و المسلمین سیدمرتضی حسینی نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به رعایت اصول خبرنگاری توسط اصحاب رسانه اظهار کرد: خبرنگار باید سرعت، دقت و صحت خبر را در الویت کار خود قرار دهد.
حسینی با اشاره به شکست آمریکا در زمان صدام و اقدامات داعش در منطقه فلوجه گفت: آمریکا منتظر شکست ایران بعد از ورود به فلوجه بود؛ اما به فضل الهی ایران با مشاوره نظامی و اختراع دستگاه جوان ایرانی که از فاصله چند متری تله‌های انفجاری را تشخیص می‌داد موجب موفقیت عظیم این کشور شد.
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه تعداد اندکی از رسانه‌های داخلی به تبیین این موفقیت و شکست آمریکایی‌ها پرداختند در حالی‌که می‌بینیم که چگونه به بسیاری از موضوعاتی که اهمیت چندانی ندارند می‌پردازند.
وی ابراز کرد: حوادث دفاع از کشور و مقابله با دشمن در مرزهای سوریه و عراق نیاز به تبیین دارند تا اینگونه مسائل به مرزهای داخلی کشور کشیده نشود اما متاسفانه زیاد به این مسائل پرداخته نمی‌شود.
حسینی بیان کرد: متاسفانه اکثر رسانه‌ها به مقوله اشرافی‌گری به صورت جناحی و سلیقگی می‌پردازند در حالی‌که این حادثه‌ای است که ضربه زیادی به کشور ما وارد می‌کند.
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماهیت فساد تغییرناپذیر است، اذعان داشت: سکوت در مقابل فساد جناح‌های موافق و نپرداختن به آن نتیجه‌ای جز آزرده کردن مردم نخواهد داشت.
وی با اشاره به رانت خواری برخی مسئولین در سفرهای خارجی، زمین و فیش‌های نجومی خاطرنشان کرد: چرا اصحاب رسانه به مباحث مهم و تاثیرگذار جامعه نمی‌پردازند؟!
حسینی تصریح کرد: رسانه‌ها باید حالت انقلابی داشته و از انتشار واقعیت ها واهمه نداشته باشند و به دور از جناح‌بازی به بیان واقعیت‌ها بپردازد.
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: اگر خبرنگاران بدون ترس به کار خود بپردازند می‌توانند با قدرت قلم فاسدها را راهی محکمه کرده و از بروز فسادها جلوگیری کنند.
وی تصریح کرد: امروز فساد در بیخ گوش دولت تدبیر و امید چرخ می‌زند و رییس جمهور افراد خاطی را به دستگاه قضایی معرفی کند.
حسینی خطاب به اصحاب رسانه که نباید دین خود را برای اشخاص به حراج بگذارید، گفت: در بحث زمین‌خواری قزوین واقعیت‌ها را افشا کنید تا جایی‌که مسئولین متخلف از افشاء اعمال خود ترس پیدا کنند و به سمت امور خلاف نروند.
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: هیچ حکومتی با فساد باقی نمی‌ماند و نباید اجازه دهیم فساد به ریشه انقلاب ضربه بزند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد