پنج شنبه, 30 خرداد 1398
شناسه خبر:709
امام‌جمعه قزوین:

  • انداز قلم

امام‌جمعه قزوین با اشاره به فساد هشت هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: مسئولان حقوق به یغما رفته بیت‌المال را از حلقوم غارت‌گرانِ زیاده‌خواه بیرون بکشند.

سیاسی


آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، به فساد هشت هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره و اظهار کرد: این رسوایی بزرگی است و از دستگاه قضایی و مسئولان مربوط می‌خواهیم که فرمایشات رهبری را در مبارزه با مفاسد اقتصادی عملی کنند.
وی تصریح کرد: مسئولان باید فرمایشات رهبری را خیلی جدی بگیرند و تا کنون باید نشان می‌دادند که چند نفر را محاکمه کرده‌اند و چه میزانی از بیت‌المال را از حلقوم غارت‌گرانِ بیت‌المال بیرون کشیده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: این تقاضای همه مؤمنین و نمازگزارن است که حقوق به یغما رفته بیت‌المال و مردم را که در سختی معیشتی هم زندگی می‌کنند، از حلقوم غارت‌گرانِ زیاده‌خواه بیرون بکشند.
وی به هفته بسیج ‌دانش‌آموزی اشاره و به تشریح شاخصه‌های بسیجی بودن پرداخت و اظهار کرد: بسیجی یعنی آدم بینا، فهمیده، بصیر و دشمن‌شناس، و انسان مؤمن نمی‌تواند بسیجی نباشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: آن‌هایی که در فتنه 88 چشم‌های خود را بستند، نمی‌توان در جرگه بسیجی به حساب آورد چرا که چنین افرادی صاحب بصیرت و بینایی نبودند؛ البته آن‌هایی که پس از این غفلت توبه کردند و بازگشتند، نمره خوبی گرفتند.
امام‌جمعه قزوین با اشاره به شاخصه‌های دیگر یک بسیجی، بیان کرد: آزادگی، یک شاخصه دیگر بسیجی است چرا که انسان آزاده خودش را به دنیا و مقام‌های دنیایی نمی‌فروشد و خودش را در عرصه دین حفظ می‌دارد.
وی چهره‌های بزرگ بسیجی را نیز معرفی و تصریح کرد: حضرت آدم (ع)، ابراهیم (ع)، نوح (ع)، عیسی (ع)، حضرت محمدبن عبدالله (ص) و ائمه اطهار (ع) نمونه کامل همه زیبایی هستند که یک که یک مؤمن بسیجی باید از آن‌ها الگو بگیرد.
آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: در عصر ما نیز آیت‌الله مدرس، آیت‌الله کاشانی، شیخ فضل‌الله نوری، میرزای شیرازی و امام خمینی (ره) بسیجی بودند و امروز هم رهبری بزرگ‌ترین بسیجی عصر ماست که همه مستضعفان عالم به ایشان دلخوش هستند.
خطیب جمعه قزوین به وقایع مهمی که باید الگوی بسیجیان قرار گیرد، اشاره و یادآور شد: حضرت ابراهیم (ع) با وجود این‌که یک نفر بود، دست به بت‌شکنی زد و در این مسیر از هیچ کس هراسی به دل راه نداد و این اقدام، اقدامی بسیجی بود.
وی نهضت پیامبر اکرم (ص) را یکی دیگر از اقدامات بسیجی معرفی کرد و گفت: پیامبر (ص) جامعه جاهلیت را به جامعه حکمت، معرفت، عدالت، عبادت و انسانیت تبدیل کرد و این یک حرکتی بسیجی بود که غدیر خم و عاشورا نیز در همین راستا قرار دارند.
نماینده ولی‎فقیه در استان قزوین اظهار کرد: صلح تحمیلی به امام حسن (ع) تنها اختصاص به ایشان ندارد چرا که امام حسین (ع) هم وزیر و مشاور ارشد برادرش بود و با هم در آن فضا قرار داشتند.
امام‌جمعه قزوین ادامه داد: قیام امام حسین (ع) نیز تنها به امام حسین (ع) متعلق نیست چرا که برای تحقق آن قیام، امام حسن (ع)، امام علی (ع)، فاطمه زهرا (س) و آئین نبوی زمینه‌سازی کردند.
وی اذعان کرد: برخی‌ها در پاسخ به صحبت‌های مطرح شده درباره الگوگیری از عدم آشتی امام حسین (ع) با دشمن، صلح امام حسن (ع) را مطرح می‌کنند، در حالی‌که مسیر امام حسن (ع) و امام حسین (ع) تفکیک‌ناپذیر است و همه ائمه یک حقیقت واحد هستند (کلهم نور واحد) و هر کدامشان جای دیگری قرار می‌گرفت، همان کار را انجام می‌داد.
آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در سال 57 یک اقدام بزرگ بسیجی در طول تاریخ بعد از ائمه اطهار (ع) است و امروز هم مقاومت اسلامی در برابر استکبار یک اقدام بزرگ بسیجی است.
خطیب جمعه قزوین بیان کرد: این‌که امیرالمؤمنین (ع) فرمود: اگر بیت‌المال را مهریه زنانشان قرار داده باشند، از آن‌ها پس می‌گیرم جمله‌ای بسیجی است اما اگر پشت سر غارت‌گران ایستادیم و گفتیم این‌ها ذخایر انقلاب هستند، جمله‌ای ضد بسیجی را مطرح کرده‌ایم.
وی با بیان این‌که «هیهات منا الذلة‌» از جملات بسیجی است، تأکید کرد: این‌که امام فرمودند «امریکا شیطان بزرگ است» و یا «ما امریکا را زیر پا له می‌کنیم»، ادبیات بسیجی و انقلابی است و به مردم ما عزت بخشید.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: جمله‌ای که رهبری فرمودند: «اگر اسرائیل غلطی بکند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم» جمله‌ای کاملاً بسیجی است و امروز جامعه ما بیش از هر زمانی به این تفکر نیازمند است.
امام‌جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به خطبه های هفته گذشته اشاره و بیان کرد: بنده در خطبه‌های هفته گذشته گفتم که پس از سفر رئیس‌جمهور به قزوین مردم انتظار دارند تا کاری صورت بگیرد و نتیجه‌ای حاصل بشود. ما باید این را بگوییم و این حرف دولتی‌های ما نیز هست.
وی یادآور شد: برخی شیطنت کردند و گفتند که انگار خطیب جمعه نمی‌داند که در چند هفته نمی‌شود کاری انجام داد؛ یک هفته و دو هفته هیچ؛ الان سه سال و اندی گذشته است و مشکلات اقتصادی برطرف نشده، در حالی که به ما وعده صد روزه داده بودند.
آیت‌الله عابدینی بیان کرد: همه ما در این زمینه مشترک‌القول هستیم که انتظار نداریم در چند هفته و چند ماه پس از سفر رئیس‌جمهور به قزوین کاری صورت بگیرد. ما انتظارات مردم را منتقل کردیم و صرف این‌که مردم بشنوند که ریل آهن از تهران تا زنجان می‌خواهد دو خطه شود، مشکلی از مردم حل نمی‌کند.
خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: مسئولان وعده‌های کارهایی را بدهند که از عهده انجام آن بر می‌آیند و وعده نسیه به مردم ندهند. قرار بود بیکاری حل شود و چرخ اقتصاد ما به حرکت در بیاید، قرار نبود کارخانه‌های ما یکی پس از دیگری تعطیل شود.
وی کسب رتبه نخست مسابقات قرائت قرآن از سوی سید مصطفی حسینی و سعید علی‌اکبری نفر نخست رشته حفظ قرآن کریم را تبریک گفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد