شنبه, 10 آبان 1399
شناسه خبر:867
امام جمعه شهر حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان ؛

  • انداز قلم

امام جمعه محترم حجت الاسلام والمسلمین با تأکید بر ساده‌زیستی مسئولان گفت: مشکلات اقتصادی یکی از فوری‌ترین و اصلی‌ترین مسائلی است که امروز کشور با آن دست به گربیان است که البته دشمن در این میان بسیار خوشحال است و به خیال خود سعی دارد از این مشکلات نمد کلاهی برای خود بدوزد.

سیاسی

حجت‌الاسلام فاطمیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک حلول ماه رجب و ایام ولادت امام باقر(ع) اظهار کرد: در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌توان نهضت علمی امام باقر (ع) را به عنوان الگو برای نسل جوان تبیین کرد.
وی تأکید بر ارزش و جایگاه علم وعلم‌آموزی، توجه به توسعه و نشر علوم، تولید علم با نشر کتاب و تربیت اندیشمندان بزرگ، جهاد در عرصه مناظره با دانشمندان و تولیدعلم همراه با رشد و تعالی معنوی در نسل جوان را از جمله محورهای نهضت و سیره عملی امام باقر(ع) دانست که می‌تواند الگوی نسل جوان در میسر تمدن اسلامی باشد.
امام جمعه اقبالیه به پیش‌بینی ۸ ماه پیش رهبر معظم انقلاب و هشدار ایشان درباره وعده‌های اروپایی اشاره کرد و افزود: چند روز پیش رسانه‌ها بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار ۸ پیش با هیئت دولت را منتشر کردند که رهبر انقلاب در این دیدار نکات مهم و هشدار آمیزی را درباره اروپائیان و توصیه‌های مهمی نیز در این زمینه به دولت داشتند.
وی ادامه داد: هشدار درباره موکول کردن اقتصاد به عوامل خارجی، انتقاد از شرطی کردن مردم، پیش‌بینی درباره بسته اروپا و یادآوری خیانت اروپایی‌ها بخشی از محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار 8 ماه گذشته بود.
فاطمیان خاطرنشان کرد: ما یک روز مشکل اقتصادی کشور را به برجام موکول کردیم اما برجام نتوانست مشکل اقتصادی کشور ما را برطرف کند؛ اروپایی‌ها باید بگویند چگونه خواهند توانست از منافع ما دفاع کنند.
وی در رابطه با مشکلات اقتصادی و لزوم ساده‌زیستی مسئولان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی یکی از فوری‌ترین و اصلی‌ترین مسائلی است که امروز کشور با آن دست به گربیان است که هم برای مردم تبدیل به معضل و مشکل شده و هم مسئولان را دچار چالش کرده است، البته دشمن در این میان بسیار خوشحال است و به خیال خود سعی دارد از این نمد کلاهی برای خود بدوزد.
امام جمعه اقبالیه با تأکید بر اینکه تنها با ساده‌زیستی می‌توان مشکلات مردم را درک و آن‌ها را حل کرد، اظهار کرد: ساده‌زیستی در یک جامعه آثار زیادی را به ارمغان خواهد آورد و موجب درک و لمس مشکلات و تلخی‌های زندگی فقیران و مستضعفان توسط مسئولان می‌شود.
حجت‌الاسلام فاطمیان در پایان بر نخریدن آجیل و صرف هزینه آن به نیازمندان در نوروز تأکید کرد .

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد