پنج شنبه, 30 خرداد 1398
شناسه خبر:668
جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین:

  • انداز قلم

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین  در گفت و گو با خبر نگار اقبالی نیوز گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای استخراج معارف عظیم بصیرتی است.

سیاسیسرگرد امیر علی حسینیانی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین در گفت و گو با خبرنگار اقبال نیوز ضمن تبریک هفته غرور آفرین دفاع مقدس به سالروز عملیات ثامن الائمه اشاره کرد و اظهار داشت: اوایل شروع جنگ بنی صدر خیانت بزرگی به کشور ما کرد که امام خمینی(ره) می دانستند که این فرد خیانتکار است ولی می خواستند خود مردم بر این امر واقف شوند که همین طور هم شد.
وی خاطر نشان کرد: رزمندگان ما در آن زمان امکانات و تجهیزات بسیار کمی داشتند و برخی از شهرهای ما از جمله خرمشهر در تصرف دشمن در آمده بود، بعد از روشن شدن بی کفایتی بنی صدر شهید رجایی رئیس جمهور شد و بعد از شهادت شهید رجایی مقام معظم رهبری به ریاست جمهوری برگزیده شد و با تدبیر امام (ره)  نیروهای مردمی سپاه و بسیج وارد میدان شدند و عملیات ثامن الائمه طرح ریزی شد و در مهر ماه این عملیات آغاز شد.
حسینیانی با بیان اینکه این عملیات از مهم ترین عملیات های دوران دفاع مقدس بود گفت: در این عملیات حدود 150 کیلومتر از خاک کشورمان آزاد و به خصوص حصر آبادان شکسته شد که این عملیات  فتح البابی شد برای انجام عملیات های دیگر، بعد از این عملیات چندین عملیات مختلف نیز انجام شد که باعث آزادی خرمشهر شد.
جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین یادآور شد: هفته دفاع مقدس یعنی بزرگداشت سال هایی که مردم در آن حماسه سازی کردند، این حماسه از بسیج شدن و اتحاد مردم شکل گرفت و بسیج نمایشگر اراده یک ملت انقلابی است که برای حفظ و احیای ارزش های اسلام شکل گرفت.
وی تاکید کرد: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای استخراج معارف عظیم بصیرتی از لابلای این گنجینه تمام نشدنی است.
این مسئول ابراز کرد: امروز هر عزتی که داریم به برکت شهدا و خانواده های شهدا است و ما مدیون این عزیزان هستیم، شهدای ما از مکتب عاشورا درس گرفته بودند و در وصیت نامه هایشان همه ما را به پشتیبانی از ولایت فقیه فرا می خوانند، نتیجه می گیریم که ولایت فقیه و رهبری نقش موثری در پیروزی رزمندگان داشته است.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس انقلاب را بیمه و امروز به دنیا صادر کرده است اظهارکرد: ملت سرافراز ایران در کنار رهبری و با حضور در صحنه های دفاعی بعد از 38 سال همچنان دشمن را ناکام گذاشتند و این انقلاب شکوهمند اسلامی نه تنها نابود نشده بلکه در قلب کشورهای اروپایی الگو شده و گسترش پیدا کرده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد