چهارشنبه, 22 مرداد 1399
شناسه خبر:869
گزارش تصویری ؛

  • انداز قلم

همزمان با فرارسیدن پانزدهمین سال تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و آیین کتابخانه گردی، از ساختمان استاندارد و جدید کتابخانه عمومی آیت الله کاشانی اقبالیه بهره برداری شد.

فرهنگ و هنر

همزمان با فرارسیدن پانزدهمین سال تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و آیین کتابخانه گردی، ساختمان استاندارد و جدید کتابخانه عمومی آیت الله کاشانی اقبالیه برخوردار از مخزن کتب عمومی، سالن اجتماعات، بخش مجزای کودک، نوجوان، اتاق بازی کودکان و هفت  کلاس مجزا برای فعالیت های آموزشی و فوق برنامه و هنری در محل مجموعه فرهنگی و فرهنگسرای اقبالیه با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در مراسم کتابخانه گردی گفت: کتابخانه های عمومی محیطی امن ، آرام و در عین حال جذاب برای پرکردن اوقات فراغت افراد به ویژه کودکان و نوجوانان هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رویا اسماعیلی در مراسمی که به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه ها در کتابخانه عمومی اقبالیه برگزار شد ، گفت: امروزه کتابخانه ها با کمترین هزینه بیشترین خدمات متنوع فرهنگی و اجتماعی را به مخاطبان از هر رده ی سنی ارایه می دهند.
وی تاکید کرد: با وجود گسترش رسانه های ارتباطی متنوع ،  هیچ چیز جایگاه کتاب را نمی گیرد، زیرا کتاب ها و کتابداران به عنوان مشاورانی امین می توانند بهترین مسیر را برای هدایت نوجوانان و جوانان به ان ها معرفی کرده و نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.


اسماعیلی خاطرنشان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی در گرو افزایش شناخت و آگاهی و بصیرت افراد است که این مهم از طریق مطالعه و کتابخوانی محقق می شود و کتابخانه در این زمینه نقشی مهم بر عهده دارند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین ضمن تقدیر از ابتکار برگزاری مراسم کتابخانه گردی توسط نهاد کتابخانه ها تقدیر کرد و افزود: کتابخانه گردی فرصتی مناسب جهت آشنایی هرچه بیشتر مردم ومسئولان با ظرفیت های بالای کتابخانه های عمومی در ارایه ی خدمات متنوع به مخاطبان است.
حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه نیز در این مراسم ضمن تاکید بر اهمیت مطالعه از دیدگاه دین مبین اسلام، بر لزوم همکاری هرچه بیشتر مسئولان با فعالیت های فرهنگی کتابخانه ها تاکید کرد.
وی اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت مطالعه و کتابخوانی، شایسته است هرچه بیشتر در راستای سوق دادن جوانان و نوجوانان به سمت مطالعه ی مفید برنامه ریزی شده و گام هایی بلندتری در این زمینه برداشته شود.


کتابخانه عمومی آیت الله کاشانی شهر اقبالیه که توسط علی نوروزی و محمد حسن زاده اداره می شود پیش از این به دلیل فضای محدود امکان ارایه ی خدمات گسترده را به مخاطبان نداشت که با پیگیری های مسئولان این مهم محقق شد و ساختمانی مناسب و مجهز به این کتابخانه اختصاص داده شد.


در این مراسم همچنین فرماندار قزوین، زرابادی نماینده مجلس شورای اسلامی، ربیعی مدیرکل بانوان، شهردار اقبالیه ،ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر اقبالیه، امیردیوانی ، عسگری و شفیعی از شاعران استان، علی کشاورز قدیمی رییس شهرستان قزوین و جمع دیگری  از مسئولان و اهالی این شهر حضور داشتند.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد