جمعه, 01 شهریور 1398
شناسه خبر:614
عضو شورای شهر اقبالیه

  • انداز قلم

حسنعلی نوروزی عضو شورای شهر اقبالیه در گفت و گو با خبرنگار اقبال نیوز گفت: مردم تاکنون تقاضایی برای احداث کتاب‌فروشی در شهر اقبالیه نداشته‌اند و تأسیس کتاب‌فروشی جزو مطالبات مردم اقبالیه نیست

فرهنگ و هنر

 نوروزی عضو شورای شهر اقبالیه  اظهار کرد: به جهت اینکه در شهر اقبالیه مراکز آموزش عالی وجود ندارد، مردم متقاضی احداث کتاب‌فروشی در سطح شهر نیستند که اگر این تقاضا صورت گیرد ما آمادگی همکاری را خواهیم داشت.
وی افزود: درصورتی‌که بخش خصوصی متقاضی تأسیس کتاب‌فروشی شود ما در اخذ مجوز، مکان مناسب و امکانات لازم با آن همکاری خواهیم کرد ولی تاکنون هیچ تقاضایی صورت نگرفته است.
نوروزی با اشاره به اینکه دانش آموزان و دانشجویان برای خرید کتاب‌های درسی و غیردرسی خود به شهر قزوین مراجعه می‌کنند گفت: این اقدام نشان می‌دهد که این شهر نیازمند کتاب‌فروشی است ولی ایجاد کتاب‌فروشی هنوز یک مطالبه عمومی در این شهر نیست،
نوروزی خاطرنشان کرد:  کتاب‌فروشی‌های موجود در شهرها مرتبط به شهرداری و شورای شهر نیستند بلکه توسط بخش خصوصی دایر شده و شخصی است و فقط شهرداری دردادن مجوز دخیل است.
وی یادآور شد: ما در موارد مجوز کسب‌وکار و سرعت بخشیدن به مراحل اداری و مکان‌یابی می‌توانیم با بخش خصوصی همکاری کنیم .
عضو شورای شهر اقبالیه همچنین از عدم استقبال مردم اقبالیه از دکه روزنامه‌فروشی خبر داد و گفت: یک دکه روزنامه‌فروشی در شهر اقبالیه وجود دارد که به جهت عدم استقبال مردم معمولاً روزنامه‌ها تبدیل به باطله می‌شود و توسط مردم خریداری نمی‌شود و بنابراین برای دکه‌دار بازار مطبوعات سودی ندارد.
وی تصریح کرد: مشکل اصلی ما پایین بودن فرهنگ مطالعه است و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا فرهنگ مطالعه را افزایش دهیم از جمله اینکه کتابخانه موجود در شهر اقبالیه را به مکان مناسبی در مرکز شهر منتقل کرده و سالن مطالعه نیز برای آن تعبیه کرده‌ایم و برنامه‌های فرهنگی خاصی هم برای تشویق به مطالعه مردم پیش‌بینی کرده‌ایم.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا یک کتابخانه‌ی عمومی مناسب برای شهر اقبالیه احداث کنیم و ماهیانه مراسم نشست کتاب‌خوانی نیز برگزار می‌کنیم و قبل از خطبه‌های نماز جمعه به معرفی کتاب می‌پردازیم و سخنرانان نیز در ارتباط با کتاب سخنرانی می‌کنند.
عضو شورای شهر اقبالیه اضافه کرد: در راستای فرهنگ‌سازی مطالعه در اقبالیه مسابقاتی را برگزار خواهیم کرد تا مردم اشتیاق بیشتری به مطالعه‌ی کتاب پیدا کنند.
نوروزی یکی دیگر از اقداماتی که برای افزایش فرهنگ مطالعاتی انجام‌شده را عضویت رایگان در کتاب‌خانه‌های عمومی و فرهنگی شهر اعلام کرد و گفت: این اقدام نیز موجب می‌شود تا جوانان و نوجوانان بیشتری به کتاب‌خوانی علاقه‌مند شوند که تاکنون در این طرح 50نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
عضو شورای شهر اقبالیه در پایان گفت: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که در حوزه‌ی افزایش فرهنگ مطالعاتی برنامه‌ریزی‌شده، شناسایی رابط‌های فرهنگی مساجد است که از طریق آنها مجلات تخصصی در اختیار مساجد و کانون‌های فرهنگی قرار می‌دهیم تا آن را مطالعه کنند و برای بالا بردن فرهنگ کتاب‌خوانی در شهر گام‌های مؤثری بردارند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد