جمعه, 01 شهریور 1398
شناسه خبر:601
توسط ستاد طرح محله ما؛

  • انداز قلم

به گزارش خبرنگار اقبال نیوز ، نخستین جشنواره ملی عکس قزوین در دوبخش حرفه ای و موبایلي با هدف افزایش حس تعلق شهروندان به شهر و جاذبه های شهر قزوین، از ابتدای تیر تا 5 مرداد ماه سال جاری، با صرف 150 ميليون ريال  اعتبار برگزارشد.

فرهنگ و هنر

 مسئولان این جشنواره در گفت و گو در با خبرنگار اقبال نیوز گفتند:
سعيد وزيري نژاد مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين دراين خصوص گفت: حضور هنرمندان در این عرصه،  نقطه قوتي براي مجموعه مديريت شهري محسوب مي شود كه مي توانند در راستاي برنامه ريزي براي معرفي شهر قزوين در سطح ملي و فراملي نيز راهكارهاي مناسبي ارائه كنند.
وي ادامه داد: يكي ديگر از اهداف و سياستگذاري هاي صورت گرفته براي برگزاري اين جشنواره معرفي ظرفيت هاي قزوين از حوزه عكاسي به گردشگران بوده و  عكاسان زيادي از سراسر كشور در اين جشنواره شركت كردند.
وزيري نژاد به دستاورد هاي مختلف اين جشنواره براي قزوين اشاره و بيان كرد: يكي از مهم ترين دستاورد هاي برگزاري اين جشنواره افزايش ظرفيت هاي گردشگري و معرفي قزوين در سطح ملي و فرا ملي است كه موجب جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگري مي شود.
مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين اضافه كرد: هويت بخشي به شهر و شهروندان نيز از ديگر نتايج حاصل شده برگزاري اين جشنواره است.
اين مسوول خاطر نشان كرد:  قزوين داراي ظرفيت هاي گردشگري زياد تاريخي، فرهنگي و مذهبي است كه بايد به همه افراد جامعه معرفي شود و اين امر در محقق شدن اهداف مجموعه مديريت شهري قزوين تأثيرگذار است.
وزيري نژاد با اشاره به اين مطلب كه مهم ترين اولويت مجموعه مديريت شهري توسعه صنعت گردشگري در قزوين است گفت: با توجه به اين كه قزوين ظرفيت هاي مختلفي از جمله طبيعت بكر، آب و هواي مطلوب، وجود اولين خيابان كشور در قزوين، شهرك هاي صنعتي و منابع طبيعي و سابقه بيش از 50 سال پايتختی دوران صفويه را دارد بايد زمينه جذب گردشگران داخلي و خارجي نيز فراهم شود.
وزيري نژاد بيان كرد: برگزاري اين جشنواره زمينه مناسبي براي معرفي قزوين و ظرفيت هاي آن را فراهم مي كند.
امیر علی مظاهری مدیر ستاد طرح محله ما نيز با بیان این مطلب که جشنواره ملی عکس قزوین در سال های آینده نیز در قزوین برگزار خواهد شد، گفت: این جشنواره که با همکاری انجمن عکاسان جوان  برگزار شد اهداف مختلفی داشته و از اهمیت  ویژه ای برخوردار است از همین رو نسبت به برگزاری آن در سال های آینده اقدام مي شود.
وی ادامه داد: ترغیب عکاسان شهر برای عکاسی از موضوعات شهری، ثبت عکاسانه زیبایی های شهر قزوین، استفاده از ظرفیت عکاسان معاصرو نگاه شهروندان به منظور شناخت نقاط قوت و ضعف در شهر و ... از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می رود.
مظاهری به حضور حدود 377 شرکت کننده در این جشنواره اشاره و بیان کرد: علاقه مندان در بخش عکاسی با دوربین حرفه ای با ارسال 10 عکس و یک مجموعه هفت عکسی و در بخش عکاسی باموبایل با ارسال پنج عکس در این جشنواره شرکت کردند.
مدیر ستاد طرح محله ما افزود:  در مجموع بيش از دو هزار و 500 اثر به دبير خانه اين جشنواره ارسال شده است.
مظاهری گفت: اختتامیه این جشنواره 20مرداد ماه سال جاري است ودر این مراسم از نفرات برتر این جشنواره تجلیل می شود.
حسین میرکمالی دبیر جشنواره عکس قزوین نیز در این گفت و گو از نحوه برگزاری این جشنواه ابراز رضایت نمود و بیان کرد: این جشنواره از سطح خوبی برخوردار بوده  و تعداد زیادی از شرکت کنندگان به صورت حرفه ای با تجارب مختلف در زمینه عکاسی در این جشنواره حضور داشتند.
وی افزود: از 14 استان کشور در دو بخش عکاسی  با موبایل  702 اثر و عکاسی با دوربین عکاسی یک هزار و 532 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
میرکمالی خاطر نشان کرد: از آثار ارسال شده در بخش موبایل 13 اثر و دوربین عکاسی 3 مجموعه و 36 اثر به مرحله جشنواه راه یافته اند که پس از بررسی هیأت داوران نفرات برتر مشخص می شوند و در مراسم اختتامیه از آن ها تجلیل خواهد شد.
میرکمالی از برگزاری این جشنواره به عنوان یکی از روش های مناسب برای جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در قزوین یاد کرد.
این مسوول با اشاره به این که عکس زبان گویایی برای همه افراد جامعه است گفت: تأثیر پذیری افراد از جنبه بصری نسبت به اطلاع رسانی های مکتوب و مجازی بیشتر است و استمرار در برگزاری این جشنواره در سال های آینده موجب جذب گردشگر برای قزوین می شود.
وی عنوان کرد: قزوین دارای ظرفیت های زیاد گردشگری است که عکاسی در این حوزه معرف خوبی برای شهر در سطح ملی و فرا ملی خواهد بود.
میرکمالی گفت: این جشنواره به همت ستاد طرح محله ما و با مشارکت و همکاری  انجمن سینمای جوان، اداره کل ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی  برگزار شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد