جمعه, 01 شهریور 1398
شناسه خبر:658
نویسنده و کارگردان واقعه غدیر:

  • انداز قلم

محمد شهسواری نویسنده و کارگردان این نمایش در مصاحبه با  اقبال نیوز گفت: تا کنون بیش از ۱۵۰هنرمند و عوامل اجرایی برای نمایش این واقعه دینی و سیاسی تلاش کرده‌اند.

فرهنگ و هنر


شهسواری افزود: مقدمات و تمرینات لازم برای اجرای این نمایش از فروردین ماه سال جاری آغاز شده و تا کنون نیز زحمات زیادی برای اجرای این نمایش در شهرستان‌های مختلف استان کشیده شده است.
وی ادامه داد: این نمایش تا کنون در شهرهای مختلف استان از جمله قزوین، محمودآباد، دانسفهان، اسفرورین، آبیک، آوج و آبگرم برای عموم مردم ولایتمدار به نمایش درآمده است.
این کارگردان جوان  بیان داشت: این نمایش به عنوان یکی از تئاترهای برتر کشور نیز انتخاب شده و تاکنون ۶ قسمت از آن در شبکه‌های چهار و یک سیما پخش شده است.
شهسواری با اشاره محتوای این نمایش عنوان کرد: نمایش غدیر بازسازی واقعه غدیرخم و نشان‌ دهنده عظمت امیرالمومنین (ع) است.
این هنرمند قزوینی با بیان اینکه این نمایش شأن و عظمت ولایت را به بهترین شکل ممکن بیان می‌کند یادآور شد: امروز دشمنان اسلام  به دنبال به فراموشی سپردن واقعه غدیر هستند که فراموش نشدن این واقعه بزرگ تاریخ اسلام در بین مسلمانان یکی دیگر از اهداف اجرای نمایش غدیر است.
شهسواری خاطرنشان کرد: واقعه غدیر به همت سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه صاحب الامر(عج) و ستاد بازسازی واقعه در نواحی مقاومت بسیج شهرستان‌ها به اجراء در آمده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد